منوچهر کرمی از ابتلای بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر به بیماری کرونا و قرمز شدن وضعیت شهرستان کبودرآهنگ خبر داد.

منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفتگو با خبرنگار ما ؛ با اشاره به گسترش بیماری کرونا و موارد ابتلا در سطح استان اظهار کرد: متاسفانه شیب رو به افزایش ابتلا به بیماری کرونا در سطح استان همدان باعث شده است تا هیچ شهرستانی در وضعیت سفید نداشته باشیم.

وی با اشاره به تعداد مبتلایان در شهرستان های استان افزود:شهرستان همدان با ابتلای ۱۱۴۵ نفر،ملایر با ۴۴۵ نفر،نهاوند با ۱۴۹نفر،تویسرکان ۱۱۸ نفر، بهار۲۰۴ نفر،کبودراهنگ ۱۵۶ نفر،رزن ۱۴۰ نفر، اسد آباد۹۳ نفر و فامنین ۳۱ نفر مورد ابتلای قطعی به بیماری کرونا تا به این لحظه گزارش شده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۵ شهرستان همدان، ملایر، تویسرکان، نهاوند و کبودراهنگ در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطر نشان کرد: بررسی ها نشان می دهد اصلی ترین دلایل ابتلا در موارد جدید تجمعات و تردد های غیر ضرور، برپایی مراسمات عروسی و عزا، دورهمی های خانوادگی و مسافرت افراد مبتلا به شهرستان های استان بوده است.

به گزارش عصرهمدان، حال باید از مسئولین استان و شهرستان کبودراهنگ سوال کرد ،سلامت افراد جامعه تا چه میزان برای آقایان مورد اهمیت است که در چنین وضعیت کرونایی خود عامل تجمع مردم در سطح شهرستان بوده اند؟

مردم شهرستان کبودراهنگ چه گناهی کرده اند که مسئولین استان و شهرستان خود عامل تجمع مردم در نقاط مختلف شهرستان شده اند؟

آیا برگزاری برنامه شب های فیروزه ای در مجتمع سیاحتی علیصدر و تجمع مردم از نقاط مختلف کشور در این شهرستان در این شرایط کرونایی ضرورت داشته است؟

آیا تضاد و دوگانگی مسئولین در تبلیغ گردشگری و مسافرت با شرایط کرونایی و توصیه به در خانه ماندن القای بی توجهی و بی اهمیتی به بیماری نیست؟

امیدواریم مسئولین شهرستان و حتی برخی مسئولین استان توجیه مناسبی برای به خطر انداختن سلامت مردم شهرستان کبودراهنگ در این وضعیت کرونایی داشته باشند.

انتهای پیام/وحید رستمی