عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس توضیحاتی در مورد صحت و سقم دیدار برخی نمایندگان با بابک زنجانی در زندان ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کورنگ نیوز ،محمدعلی پورمختار در مورد صحت و سقم دیدار برخی نمایندگان با بابک زنجانی در زندان، گفت: دیدار با زندانیان یک امر معقول است و همیشه وجود داشته البته ممکن است خاص بودن یک زندانی حساسیت ها را برانگیزد؛ اگر این دیدار در دفتر بابک زنجانی صورت می گرفت صورت خوشی نداشت اما این فرد در حال حاضر زندانی است و به عنوان یک زندانی این دیدار انجام شده و هیچ ایرادی ندارد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر این دیدارها به استرداد بیت المال کمک کند بسیار مطلوب است اما اگر با اهداف دیگری صورت گرفته باشد بحث آن جدا است و چون در جریان اهداف این دیدار قرار نداریم نمی توان قضاوت کرد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس دهم، ادامه داد: باید دید نمایندگانی که با زنجانی دیدار داشتند خودشان این تصمیم را گرفتند و تنها در حد دیدار بوده یا ماموریت داشتند؛ چنانچه هدف از این دیدار انجام ماموریت باشد باید گزارشی به کمیسیون های مربوطه و مجلس ارائه شود و اگر این دیدار شخصی بوده اختیار دیدار را دارند.

قوه قضائیه هیچ گونه تکلیف و وظیفه ای در مورد ارائه گزارش از دیدارها به هیات رئیسه مجلس ندارد

وی در مورد برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه قوه قضائیه باید گزارشی از این دیدارها را به هیات رئیسه مجلس ارائه کند، گفت: قوه قضائیه هیچ گونه تکلیف و وظیفه ای در مورد ارائه گزارش از دیدارها به هیات رئیسه مجلس را ندارد بلکه نمایندگانی که دیدار داشته اند باید گزارش دهند.

اعضای کمیسیون قضائی مجلس به طور مرتب از زندان ها سرکشی می کنند

پورمختار افزود: اعضای کمیسیون قضائی مجلس به طور مرتب از زندان ها سرکشی می کنند و ممکن است بر اساس وظیفه کاری در جریان این دیدارها با افراد خاصی نیز دیدار کنند البته این تکلیف کمیسیون است و اگر نیاز به ارائه گزارشی به هیات رئیسه باشد گزارش می دهند در غیر این صورت قوه قضائیه هیچ تکلیفی برای ارائه گزارش چنین دیدارهایی به مجلس را ندارد
منبع:خانه ملت
انتهای پیام/وحید رستمی