در حالی که تیم پاس ۳ فصل اخیر را در لیگ دسته دوم سپری کرده، شنیده می‌شود برخی از مسئولان همدان در تلاش هستند با خرید امتیاز، شرایط حضور پاس در لیگ دسته اول را در فصل ۹۸_۹۹ مهیا کنند.

به گزارش کورنگ نیوز به نقل از تسنیم ، تیم فوتبال پاس همدان در فصل ۹۴_۹۵ لیگ دسته اول فوتبال باشگا‌های کشور با کسب نتایج ضعیف و سقوط به دسته پایین‌تر امتیاز خود را در این لیگ از دست داد و برای اولین بار در تاریخ باشگاه فصل ۹۵_۹۶ را در لیگ دسته دوم سپری کرد.

در حالی که انتظار می‌رفت پاس بزرگ در همین فصل جواز حضور در لیگ دسته اول را کسب کند به دلایل مختلفی از جمله کسر ۶ امتیاز از سوی فیفا از صعود به دور حذفی بازی‌ها بازماند تا فصل بعد را نیز در همین لیگ توپ بزند.

در فصل ۹۶-۹۷ اما اوضاع برای تیم پاس بدتر از فصل گذشته پیش رفت و قهرمان اسبق ایران و آسیا به لیگ دسته سوم سقوط کرد.
با سقوط پاس به لیگ دسته ۳ برخی از مسئولان استان دست به کار شدند و با خرید امتیاز جواز حضور پاس در لیگ دسته دوم را برای فصل ۹۷_ ۹۸ گرفتند.

در این فصل از مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور تیم پاس همدان عملکرد نسبتاً خوبی از خود به نمایش گذاشت و حتی ۲ هفته مانده به پایان بازی‌ها بخت اول صعود از گروه خود به لیگ دسته اول بود.

اما در نهایت با ارائه ۲ بازی ضعیف در ۲ هفته پایانی با کسب ۴۱ امتیاز از ۲۴ مسابقه در رده سوم گروه ب ایستاد تا فصل ۹۸_۹۹ را نیز میهمان لیگ ۲ باشد.

در حالی بیشتر هواداران و کارشناسان اعتقاد داشتند حضور پاس در لیگ ۲ فقط یک فصل به طول می‌انجامد، تیم پاس در فصل جدید چهارمین سال حضورش در این لیگ را سپری می‌کند. اما از قرار معلوم تحرکاتی برای خرید امتیاز در لیگ یک از سوی برخی از مسئولان استان صورت گرفته تا شاید از این طریق گره کور صعود پاس به لیگ دسته اول باز شود.

تا آخر هفته تکلیف خرید امتیاز در لیگ یک روشن می‌شود

عضو اتحادیه باشگا‌های فوتبال ایران در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان این که حضور پاس در لیگ ۲ هیچ عایدی برای فوتبال همدان ندارد اظهار داشت: حضور در این لیگ فقط برای همدان سالی ۱٫۵ تا ۲ میلیارد تومان هزینه دارد.

سیروس رکنی افزود: عده‌ای بازیکن خارج از استان چند صباحی در این لیگ برای پاس بازی می‌کنند  و بدون آنکه چیزی به فوتبال همدان اضافه کنند پول خود را می‌گیرند و می‌روند و یا برای رسیدن به پول خود شکایت می‌کنند.

وی عنوان کرد: تیم پاس ۳ فصل است که در لیگ ۲ حضور دارد و نتوانسته به لیگ یک صعود کند و از آنجا که اسپانسرها انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاری در لیگ ۲ ندارند مسئولان استان باید به نوعی هزینه‌ها را پرداخت کنند.

رکنی با اشاره به این که در لیگ یک اسپانسر به وفور برای تیم‌ها پیدا می‌شود گفت: با توجه به تغییراتی که در برگزاری مسابقات لیگ دسته اول رخ داده این لیگ از جذابیت بالایی برخوردار است و هواداران بسیاری دارد؛ به همین دلیل اسپانسر‌ها به راحتی در این لیگ سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی با اشاره به این که در صورتی که پاس در لیگ یک حضور داشته باشد ۲، ۳ اسپانسر برای حمایت از این تیم اعلام آمادگی کردند تصریح کرد: اگر بتوانیم امتیاز تیم لیگ یکی برای پاس بخریم با ورود اسپانسرها مشکلات مالی تیم مرتفع می‌شود.

رکنی تاکید کرد: صحبت‌های ابتدای برای خرید امتیاز یک تیم دسته اولی صورت گرفته و روز پنجشنبه در جلسه‌ای با حضور دکتر حاجی بابایی، نماینده مردم همدان در مجلس و مهندس صوفی، رئیس هیئت فوتبال همدان و عضو هیئت مدیره پاس، در این مورد تصمیم‌گیری می‌شود.

ایجاد سامانه هواداری برای هوادران پاس

وی با اعلام این که نتایج این جلسه به استحضار استاندار همدان نیز می‌رسد گفت: تکلیف حضور تیم پاس در لیگ یک با خرید امتیاز یا ادامه فعالیتش در لیگ ۲ تا آخر همین هفته مشخص می‌شود.

رکنی با اشاره به این که قصد داریم با حمایت یک بانک و یک اپراتور تلفن همراه هوادران پاس را ساماندهی کنیم عنوان کرد: با ایجاد سامانه هواداری و کارت هواداری امتیازات ویژه‌ای به تماشاگران و علاقمندان پاس تعلق می‌گیرد.

رکنی تاکید کرد:  امتیازاتی که تماشاگران ۲ تیم بزرگ پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس با کمک این ۲ اسپانسر از آن بهره می‌برند از جمله گرفتن تسهیلات، خرید برخط با تخفیفات ویژه و خرید از مراکز فروش تحت قرارداد با این حامیان مالی به صورت اقساط، با ایجاد سامانه هواداری به تماشاگران پاس نیز تعلق می‌گیرد.

وی تصریح کرد: تیم پاس در این فصل چه در لیگ ۲ باشد چه در لیگ یک این سامانه هواداری برای علاقمندان به این باشگاه ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم